Ulusal

TEKNİK ONAY nedir ?       

Piyasada rakiplerinizden bir adım öndesiniz, standart ürünleri üretmeye devam etmek yerine araştırma ve geliştirme (ARGE) çalışmalarına önem veriyor, mevcut standartların üzerinde değerlere sahip yenilikçi (innovative) ürün veya sistemler üretiyorsunuz.

Buyenilikçi ürün veya sisteminiz haliyle CE veya G standartlarına tabi değil.

Peki, standartların üzerinde olan bu yenilikçi ürün veya sisteminizi piyasaya nasıl sunacak ve kabul ettireceksiniz ?

İşte bu noktada, İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumu (İTBAK) sizin belgelendirme ve değerlendirme ortağınız olacak.

Bağımsız laboratuvar ve teknik uzmanların değerlendireceği ve bilimsel deneyler ile standart üstünlüğü kanıtlanacak yenilikçi ürününüze ULUSAL TEKNİK ONAY (UTO) belgesi alarak yurt içinde, AVRUPA TEKNİK DEĞERLENDİRME (ETA) belgesi alarak Avrupa Birliği ülkelerinde hakkınız olan gururla piyasaya sürebilirsiniz.

Kurucuları arasında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOBB, ODTÜ, İMSAD gibi saygın kuruluşların bulunduğu bağımsız bir sivil toplum kuruluşu (STK) olan ve Avrupa Teknik Değerlendirme Örgütü (EOTA) Türkiye üyesi ve sözcüsü İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumu (İTBAK) sadece ürününüzü veya sisteminizi belgelendirmekle kalmayıp, size ürün veya sisteminizin standart üzeri özelliklerini kazandırmak için ARGE Modelleme ve Ürün Geliştirme gibi teknik danışmanlık hizmetlerini de sunuyor.                 

                                                         EOTA                                    

 

www.itbak.org                        

 

(312) 285 6380

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com